Zakład Lecznictwa Stomatologicznego

ABC... Dental

Sosnowiec, ul. Witkiewicza 16, tel: 32 294 15 87, 517 066 817

E-mail: poczta@abcdental.pl

Certyfikat Colgate

Nowości

Dodano dnia 2015-02-23 o godzinie 12:00:00


Metoda Clear Aligner

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne , co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Wykonywane metodą termoformowania na urządzeniach firmy SCHEU DENTAL z użyciem nowej technologii i analizy cyfrowej.

Metoda Clear Aligner to nieinwazyjna terapia ortodontyczna przeznaczona zwłaszcza dla osób, które cenią sobie estetykę. Z nakładkami CA możesz rozmawiać i śmiać się swobodnie. Podstawowymi zaletami nakładek CA jest wysoki komfort , idealna higiena oraz czas leczenia skrócony do minimum.

Uśmiechaj się szeroko podczas prostowania zębów. Podczas leczenia ortodontycznego pacjent może rozmawiać oraz uśmiechać się szeroko.

Zalety dla pacjentów:

Jak wygląda leczenie

  1. Wizyta Konsultacyjna - umów się na wizytę i dowiedz się czy twoja wada może być leczona metodą Clear Aligner
  2. Diagnostyka- Ortodonta sprawdza warunki i razem z technikiem dentystyczny planują twoje leczenie
  3. Pobieranie wycisków roboczych
  4. Produkcja pierwszej fazy nakładek
  5. Leczenie
  6. Retencja po osiągnięciu końcowych wyników leczenia- pacjent nosi ostatnie nakładki jako stabilizatory efektów leczenia

Dodano dnia 2015-02-22 o godzinie 12:00:00


Aparaty przeciwko chrapaniu - szyny TAP

Aparaty składają się z dwóch szyn połączonych ze sobą mechanicznie, które skutecznie i w kontrolowany sposób utrzymują żuchwę w wysuniętej pozycji (protruzji).

Przy użyciu szyn TAP można zmniejszyć ryzyko powstania zdrowotnych problemów związanych z chrapaniem i bezdechem sennym takich jak np. nadciśnienie, palpitacja serca, problemy z sercem i krążeniem itp.  Chroniczne zaburzenia snu, poranne bóle głowy, znurzenie w ciągu dnia i problemy z koncentracją są częstym następstwem niezdrowego snu.

Szyny TAP mogą szybko i długotrwale pomóc Tobie czy Twojemu Parnterowi.  Te szyny wykonane z tworzywa, które są noszone tylko w czasie snu, utrzymują wysuniętą żuchwę do przodu i tym samym utrzymują wolne drogi oddechowe. Bez ingerencji chirurgicznych czy długotrwałego leczenia lekarz wykonuje indywidualną szyne i uwalnia natychmiast od problemów z chrapaniem. Aparaty wykonywane są z zastosowaniem elementów firmy SCHEU DENTAL

Dodano dnia 2015-02-21 o godzinie 12:00:00


Ochraniacze na zęby dla sportowców

Ze względu na wzrost świadomości prozdrowotnej oraz rosnącą liczbę Pacjentów uprawiających sporty zwiększające ryzyko urazów zębów mamy w naszej ofercie również aparaty ochronne na zęby. Aparaty takie polecane są głównie osobom uprawiającym sztuki walki i tym podobne dyscypliny. Jeśli czynnie uprawiasz sport, pomyśl o zabezpieczeniu zębów  aparatem - specjalną szyną ochronną dla sportowców. Ochronne szczęki mają krytyczne znaczenie dla ochrony Twojego uśmiechu. Zazwyczaj przykrywają one górne zęby, zapewniając ochronę przed ich wyłamaniem, rozcięciem warg i innymi urazami jamy ustnej. Jeżeli nosisz aparat korekcyjny lub inne stałe uzupełnienia (na przykład most) na dolnej szczęce, wówczas stomatolog może zasugerować wykonanie ochronnej szczęki również na zęby dolne.

Przyczyną jednej trzeciej wszystkich obrażeń twarzy, zarówno w grupie dorosłych jak i dzieci, stanowi sport. Dotyczy to nie tylko sportów zawodowych, ale i amatorskich. Zarówno podczas samej gry jak i treningów. Największe niebezpieczeństwo odniesienia urazów niesie zderzenie z samym zawodnikiem (w takich sportach jak: boks, zapasy, sztuki walki, piłka nożna, koszykówka, siatkówka), ale i sprzętem sportowym (podczas jazdy na rowerze, nartach, snowboardzie, czy grze w hokeja). Dlatego istnieje ciągła potrzeba informowania nie tylko zawodników, trenerów, czy lekarzy, ale i również rodziców młodych sportowców o celowości używania ochraniacza jamy ustnej. Ochraniacze chronią nie tylko zęby, ale dzięki rozpraszaniu siły uderzenia chronią także dziąsła, tkanki miękkie, kości szczęki i żuchwy oraz staw skroniowo-żuchwowy, których prawidłowe działanie jest podstawą fizjologii narządu żucia. Wiele uszkodzeń z powodu braku ochraniacza niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Ochraniacz indywidualny na zęby, to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sportowców wielu dyscyplin. Chroni zęby podczas uprawiania sportów zarówno kontaktowych, jak i niekontaktowych.

Jest to najbardziej komfortowy i szczególnie polecany typ ochraniacza na zęby. Jako jedyny może być stosowany u zawodników z mieszanym uzębieniem w trakcie leczenia ortodontycznego.

Dzięki swojej konstrukcji, ochraniacz indywidualny powoduje:

Dodatkowo sposób jego wykonania gwarantuje:

Żeby wykonać ochraniacz indywidualny, konieczne jest pobranie wycisku. Na powstałym modelu gipsowym przygotowuje się ochraniacz, który będzie doskonale przylegał i zapewni zdecydowanie większą ochronę.

Dodano dnia 2015-02-20 o godzinie 12:00:00


Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna pozwoli ci na wyeksponowanie swojego uśmiechu i podkreślenie własnej indywidualności.

Modę na biżuterię spopularyzowały  oczywiście panie, takie jak Madonna, Melanie C, Victoria Beckham, ale  skusił się na nią Mick Hucknall , lider grupy Simply Red oraz Mick Jagger z The Rolling Stones.
\r\n Poprzez  zamocowanie na zębie błyszczącego w świetle kryształu, również Twój uśmiech będzie atrakcyjny i przykuje uwagę innych.

Biżuteria nazębna stanowi  dyskretną i stonowaną alternatywę dla percingu. jest całkowicie odwracalna i w każdej chwili można usunąć ją bez śladu

Zamontowanie biżuterii trwa ok. 20 min. W gabinecie wybierasz biżuterie z kryształem (brylant- przeźroczysty, szafir – zielony, błękitny, cyrkonia- tęczowy, ametyst –fioletowy, różowy)  lub bez kryształu   oraz ząb,  na który  ma być  naklejona.(najczęściej jest to górna dwójka). Następnie dentysta oczyszcza ząb, nanosi odrobinę kleju  na biżuterię i mocuje ją w wybranym miejscu, po czym naświetla klej lampą polimeryzacyjną, usuwa ewentualny nadmiar kleju i poleruje kryształ aby nadać mu idealny blask.

Noszenie biżuterii nazębnej jest całkowicie bezpieczne i nieszkodliwe.

Mocowaniu biżuterii nazębnej nie towarzyszy żaden ból lub dyskomfort.

Biżuterię nazębną w każdej chwili można bezpiecznie usunąć nie pozostawiając żadnych śladów, a następnie ponownie założyć.

Z taką ozdobą Twój uśmiech z pewnością zostanie zauważony!